Pituus
—
Suosikkiseura
—
Suosikkiase
—
Suosikkipatruuna
—
Toiminnot
Tuki ja jakaminen
Videot 1
Ampujan suorituskykyindeksi Kuntoindeksi vain valitulle lajille. Korkeampi = vakaampi ja laadukkaampi.
62.0%
Sporting
Keskimääräinen tarkkuus
Keskimääräinen tarkkuus kaikissa päättyneissä kilpailuissa nykyisessä välilehdessä.61.5%
Paras tarkkuus
Paras tarkkuus yhdessä kilpailussa.75.0%
Paras tulos
Korkein absoluuttinen tulos.150
Täydelliset sarjat
Sarjojen määrä, joissa kilpailumuodon maksimiarvo.0
Top-10-osuus
Osuus kilpailuista, joissa ampuja sijoittui top 10:een (kategoria tai kokonaistulos).8.3%
Kategorian vakaus
Kuinka vakaa pääkategoria on päättyneissä kilpailuissa.75.0%
Keskiarvo vs voittaja
Keskimääräinen suhteellinen läheisyys voittajaan.65.1%
Edistyminen ja analytiikka
Mittarit: Sporting · normalisoitu kilpailun targeteihin
Kilpailuhistoria
2026 |4 tapahtumaa
| Kilpailu | Kat. | Tulos | % | Vs voittaja % | Ero voittajaan | Kokonaispersentiili | Sija kat. | Kokonaissija |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Deutsche Meisterschaft Jagdparcours DSB 2026 Sporting15. elok. 2026·200 targetia | Veteran | 111/200 | 55.5% | 61.7% | -69 | 21.5% | 18 | 165 |
Sarjat 1216151412141711 | ||||||||
| KRIEGHOFF TROPHY 2026 - Sporting - Dornsberg (June 2026) Sporting13. kesäk. 2026·200 targetia | Veteran | 150/200 | 75.0% | 78.1% | -42 | 57.2% | 7 | 99 |
Sarjat 1819171917211920 | ||||||||
| 59th European Championship - Sporting - Italy (April 2026) Sporting30. huhtik. 2026·200 targetia | veteran | 113/200 | 56.5% | 58.5% | -80 | 10.5% | 51 | 778 |
Sarjat 191391514161215 | ||||||||
| Grand Prix of Hungary - Sporting (April 2026) Sporting18. huhtik. 2026·200 targetia | open | 122/200 | 61.0% | 64.6% | -67 | 11.9% | 309 | 421 |
Sarjat 1719171713121512 | ||||||||
Deutsche Meisterschaft Jagdparcours DSB 2026
Sporting15. elok. 2026·200 targetia
Kat. / Sija kat.
Veteran/18
Kokonaissija
165 (21.5%)
Tulos
111/20055.5%
Vs voittaja %
61.7% -69
Sarjat
KRIEGHOFF TROPHY 2026 - Sporting - Dornsberg (June 2026)
Sporting13. kesäk. 2026·200 targetia
Kat. / Sija kat.
Veteran/7
Kokonaissija
99 (57.2%)
Tulos
150/20075.0%
Vs voittaja %
78.1% -42
Sarjat
59th European Championship - Sporting - Italy (April 2026)
Sporting30. huhtik. 2026·200 targetia
Kat. / Sija kat.
veteran/51
Kokonaissija
778 (10.5%)
Tulos
113/20056.5%
Vs voittaja %
58.5% -80
Sarjat
Grand Prix of Hungary - Sporting (April 2026)
Sporting18. huhtik. 2026·200 targetia
Kat. / Sija kat.
open/309
Kokonaissija
421 (11.9%)
Tulos
122/20061.0%
Vs voittaja %
64.6% -67
Sarjat
2024 |2 tapahtumaa
| Kilpailu | Kat. | Tulos | % | Vs voittaja % | Ero voittajaan | Kokonaispersentiili | Sija kat. | Kokonaissija |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Grand Prix of Hungary - Sporting - Hungary (April 2024) Sporting26. huhtik. 2024·200 targetia | Veteran | 115/200 | 57.5% | 62.8% | -68 | 21.4% | 15 | 284 |
Sarjat 1013151314181517 | ||||||||
| 57th European Championship Finale European Cup - Sporting - Spain (April 2024) Sporting4. huhtik. 2024·200 targetia | Veteran | 116/200 | 58.0% | 61.7% | -72 | 14.3% | 62 | 1001 |
Sarjat 201116171813912 | ||||||||
Grand Prix of Hungary - Sporting - Hungary (April 2024)
Sporting26. huhtik. 2024·200 targetia
Kat. / Sija kat.
Veteran/15
Kokonaissija
284 (21.4%)
Tulos
115/20057.5%
Vs voittaja %
62.8% -68
Sarjat
57th European Championship Finale European Cup - Sporting - Spain (April 2024)
Sporting4. huhtik. 2024·200 targetia
Kat. / Sija kat.
Veteran/62
Kokonaissija
1001 (14.3%)
Tulos
116/20058.0%
Vs voittaja %
61.7% -72
Sarjat
2023 |1 tapahtumaa
| Kilpailu | Kat. | Tulos | % | Vs voittaja % | Ero voittajaan | Kokonaispersentiili | Sija kat. | Kokonaissija |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 45th World Championship World Beretta Cup Final - Sporting - Hungary (July 2023) Sporting13. heinäk. 2023·200 targetia | Veteran | 121/200 | 60.5% | 65.1% | -65 | 19.8% | 70 | 2109 |
Sarjat 1713131717211211 | ||||||||
45th World Championship World Beretta Cup Final - Sporting - Hungary (July 2023)
Sporting13. heinäk. 2023·200 targetia
Kat. / Sija kat.
Veteran/70
Kokonaissija
2109 (19.8%)
Tulos
121/20060.5%
Vs voittaja %
65.1% -65
Sarjat
2022 |3 tapahtumaa
| Kilpailu | Kat. | Tulos | % | Vs voittaja % | Ero voittajaan | Kokonaispersentiili | Sija kat. | Kokonaissija |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 44th World Championship Finale Beretta World Cup - Sporting - Italy (July 2022) Sporting14. heinäk. 2022·200 targetia | Veteran | 141/200 | 70.5% | 72.3% | -54 | 23.0% | 55 | 1114 |
Sarjat 1821171618191517 | ||||||||
| Grand Prix of Italy - Sporting - Italy (July 2022) Sporting1. heinäk. 2022·200 targetia | Veteran | 131/200 | 65.5% | 71.2% | -53 | 15.4% | 14 | 254 |
Sarjat 1413191716181816 | ||||||||
| 55th European Championship Finale Beretta European Cup - Sporting - France (May 2022) Sporting11. toukok. 2022·200 targetia | Veteran | 132/200 | 66.0% | 68.4% | -61 | 20.2% | 39 | 633 |
Sarjat 1314182016151917 | ||||||||
44th World Championship Finale Beretta World Cup - Sporting - Italy (July 2022)
Sporting14. heinäk. 2022·200 targetia
Kat. / Sija kat.
Veteran/55
Kokonaissija
1114 (23.0%)
Tulos
141/20070.5%
Vs voittaja %
72.3% -54
Sarjat
Grand Prix of Italy - Sporting - Italy (July 2022)
Sporting1. heinäk. 2022·200 targetia
Kat. / Sija kat.
Veteran/14
Kokonaissija
254 (15.4%)
Tulos
131/20065.5%
Vs voittaja %
71.2% -53
Sarjat
55th European Championship Finale Beretta European Cup - Sporting - France (May 2022)
Sporting11. toukok. 2022·200 targetia
Kat. / Sija kat.
Veteran/39
Kokonaissija
633 (20.2%)
Tulos
132/20066.0%
Vs voittaja %
68.4% -61
Sarjat
2019 |1 tapahtumaa
| Kilpailu | Kat. | Tulos | % | Vs voittaja % | Ero voittajaan | Kokonaispersentiili | Sija kat. | Kokonaissija |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| European Championship Finale European Cup - Sporting - Hungary (May 2019) Sporting9. toukok. 2019·200 targetia | Senior | 118/200 | 59.0% | 61.8% | -73 | 11.0% | 104 | 777 |
Sarjat 1216131420181114 | ||||||||
European Championship Finale European Cup - Sporting - Hungary (May 2019)
Sporting9. toukok. 2019·200 targetia
Kat. / Sija kat.
Senior/104
Kokonaissija
777 (11.0%)
Tulos
118/20059.0%
Vs voittaja %
61.8% -73
Sarjat
2018 |1 tapahtumaa
| Kilpailu | Kat. | Tulos | % | Vs voittaja % | Ero voittajaan | Kokonaispersentiili | Sija kat. | Kokonaissija |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 51st European Championship Finale European Cup - Sporting - Italy (June 2018) Sporting6. kesäk. 2018·200 targetia | Senior | 105/200 | 52.5% | 55.0% | -86 | 9.7% | 111 | 755 |
Sarjat 141618131381211 | ||||||||
51st European Championship Finale European Cup - Sporting - Italy (June 2018)
Sporting6. kesäk. 2018·200 targetia
Kat. / Sija kat.
Senior/111
Kokonaissija
755 (9.7%)
Tulos
105/20052.5%
Vs voittaja %
55.0% -86
Sarjat
Johtopäätökset
Lyhyet johtopäätökset päättyneistä kilpailuista nykyisessä lajivälilehdessä.
Vahvin alue: IILoppudynamiikka: -0.88
Kunto heikkenee: -3.0% viimeisissä 5 kilpailussa.
Huippusuoritus: KRIEGHOFF TROPHY 2026 - Sporting - Dornsberg (June 2026) (75.0%).
Vaikein kilpailu: 51st European Championship Finale European Cup - Sporting - Italy (June 2018) (52.5%).
Täydelliset sarjat (kilpailun maksimi): 0.
Keskimääräinen epäsuora suoritus vs voittaja: 65.1%.
Pääkategoria: VETERAN (75% kilpailuista).
